مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان در نشست کنشگران جمعیت و فرزندآوری ستاد نهضت پیشرفت بانوان، ضمن گرامیداشت هفته و حدت و تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: بحث افزایش جمعیت و فرزندآوری از سال ۸۸ در سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به‌کرات دیده‌شده و تا این لحظه ۴۲ بار نسبت به موضوع فرزندآوری و افزایش جمعیت اشاراتی داشته‌اند.

وی افزود: مسئله فرزندآوری و افزایش جمعیت یک مطالبه جدی از مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است و ما باید همه ظرفیت‌های فرهنگی، تبلیغی و آموزشی که در اختیارداریم را در راستای تحقق این مهم به کار بگیریم و این امر نیاز به یک برنامه‌ریزی جامع و منسجم دارد. همه افرادی که ولایی و گوش‌به‌فرمان رهبر هستند باید در این مسیر گام بردارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: نخبگان و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی باید به میدان بیایند و برای تبیین و تفسیر اهمیت فرزندآوری و افزایش جمعیت تلاش کنند. ما به لحاظ مبانی کمبودی نداریم و آیات قرآن به مسئله فرزندآوری و تربیت فرزندان پرداخته و فرزند را به‌عنوان یک نعمت و موهبت برای جامعه اسلامی معرفی می‌کند.

انصاری‌راد عنوان کرد: خداوند در آیه ۷۲ سوره نحل فرموده است: «وَاللَّهُ جَعَلَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْوَاجًا وَجَعَلَ لَکُمْ مِنْ أَزْوَاجِکُمْ بَنِینَ وَحَفَدَةً وَرَزَقَکُمْ مِنَ الطَّیِّبَاتِ ۚ أَفَبِالْبَاطِلِ یُؤْمِنُونَ وَبِنِعْمَتِ اللَّهِ هُمْ یَکْفُرُونَ؛ و خدا از جنس خودتان برای شما جفت‌هایی آفرید و از آن جفت‌ها پسران و دختران و دامادان و نوادگان بر شما خلق فرمود، و از نعمت‌های پاکیزه لذیذ روزی داد؛ آیا مردم باز به باطل می‌گروند و به نعمت خدا کافر می‌شوند؟!».

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اضافه کرد: شبهات و انحرافاتی در اوایل انقلاب در زمینه فرزندآوری به وجود آمد که موجب فرصت سوزی شد اما اکنون مقام معظم رهبری بیش از ۱۰ سال است روی این موضوع تأکید دارند. مبانی ما مبانی دینی و قرآنی است و با اندیشه‌های غربی تفاوت دارد.

انصاری‌راد بیان کرد: برخی برای افزایش جمعیت و فرزندآوری، تجدید فراش را تبلیغ می‌کنند که این یک اشتباه است. اگر تبلیغ به این سمت حرکت کند در تعارض با سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است.

ansarirad

نوشتن دیدگاه